Brawura na śliskiej ulicy

Ciężkie warunki na drogach, które pojawiają się w sezonie jesiennym (mgły), następującym po nim okresie zimowym są bardzo trudne nawet dla z długo letnim doświadczeniem kierowców.
Podczas tych zimnych miesięcy polskie drogi nie ułatwiają kierowcą poruszania się. Mgły, intensywne opady, wiatr przenoszący liście i na samym końcu opady śniegu, to wszystko czeka kierowców w Polsce od października do kwietnia.
Jest to okres trudny dla kierowców, jak również sezon skumulowanej pracy dla służb porządkowych i pomocy drogowej.
Choć z drogowcami to jest śmiesznie, co roku powtarza się ten sam utraty frazes „Zima zaskoczyła drogowców”. Mamy październik i pierwszy tydzień opadów już za sobą, w w każdej jednej miejscowości w Polsce doszło w tym czasie do kilkudziesięciu kolizji . Odpowiadają za to nieodśnieżone ulice, lecz też nie zawsze są odpowiedzialni za to służby drogowe. Wini również są zwykli kierowcy, którym wypadło z głowy zmiana opon na zimowe. W moim ulubionym mieście, w jakim żyje, pracuje i mieszkam, czyli w Rzeszowie, z tego co zobaczyłem w gazetach lokalnych, po pierwszych opadach śniegu było 60 drogowych kolizji. Dużo i niewiele, zależy jakie straty powstały przy wypadku. pomoc drogowa rzeszów
Sezon zimowy jest czasem, kiedy pomoc drogowa rzeszów ma ręce zawalone robotą. Wielu szalonych kierowców zawyżą swoje umiejętności w tak niesprzyjających warunkach, jakie przeważają w zimie na polskich drogach. Pomoc drogowa najczęściej jest wzywana do samochodów spoczywających na poboczach. Każdy z nas je mijał. Kilka porad można powiedzieć w tym wypadku. Trzeba trzeźwo oceniać swoje możliwości, nawet, jak się jest Kajetanowiczem , to i tak trzeba być ostrożnym – obok nas są inni kierowcy więcej i mniej zaangażowani w jeździe samochodem. Polacy powtarzają ten sam błąd, co roku. A mianowicie przeciągają chwilę zmiany opon do momentu, kiedy na drogach jest już naprawdę zimno. Później sterczą w kolejkach i przeklinają na siebie i wszystkich w okół. Wystarczy być profilaktycznym i uniknie się w tedy tylu problemów.
Na koniec użytkownicy szos pamiętajmy, o bezpieczeństwu innych ludzi na szosach, a zwłaszcza pieszych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budownictwo i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>