Co należałoby wiedzieć o identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa

Dlaczego planowanie w sferze: identyfikacja wizualna jest taka ważna?

Identyfikacja wizualna spółki czy instytucji w obecnych czasach to nic innego, a poprawa wizerunku marki. Z pomocą przybywa nam tutaj planowanie wielu parametrów za to odpowiedzialnych. Najlepiej tymczasem skorzystać z pomocy dobrej firmy, która skonstruuje wszystko za nas samodzielnie. Ewidentnie profesjonaliści którzy będą pracować nad tym problemem wiele godz. co na pewno ulepszy rozpoznawalność naszej firmy. Stosowna reklama firmy jest niezbędna i będziemy dysponować dobrą opinię sobie wśród klientów.

Identyfikacja wizualna

Tak podając za def. identyfikacja wizualna (ang. corporate identity – CI) to podstawowe narzędzie, służące komponowaniu wizerunku marki organizacji na rynku. Termin ten określa ogół znaków i postępowań wykorzystywanych w firmie w celu osiągnięcia czytelnej i spójnej identyfikacji rynkowej i wyróżnienia jej spomiędzy konkurencyjnych marek. Spójny system wizualny jest najważniejszym czynnikiem kompleksowej identyfikacji, a jego podstawę stanowi znak biznesowy – logo.

Na identyfikację wizualną składają się m.in.:

 • logotyp
 • kolorystyka
 • czcionki
 • zasady postępowania z powyższymi

W wyniku wykonania identyfikacji wizualnej powstaje zazwyczaj tzw. książka znaku, jaka obrazuje wszelkie składowe.

W ramach identyfikacji powstają często także fundamentalne nośniki wyglądu marki:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Usługi i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Co należałoby wiedzieć o identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa

 1. Krystyna pisze:

  Znalazłem to miejsce dzięki mojemu koledze, który zobaczyła co proponujesz na blogu i jest pełen uwielbienia dla Twoje wiedzy. Pragnąłem także zobaczyć co go tak poruszyło i samemu ocenić co mówisz. Jakiekolwiek procedury promocji są bardzo odpowiednie, głównie uważam, iż gabloty to dobry pomysł na promocję każdego typu działalności. W czasie czytania ważnych wiadomości.

 2. Izabela pisze:

  Komentarz ponad posiada rację w tym względzie, że zdziałałeś kawał wyśmienitej roboty. Tymczasem muszę uznać, że brakuje mi informacji o możliwości wdrożenia takiej rzeczy jak wyświetlacze led w promocji przedsiębiorstwa. Wykorzystuje takie właśnie podejście w mojej firmie, do ogłaszania wiadomości o moich produktach także innych przedsiębiorstw. Jest to niesamowicie wydajny metoda przyciągnięcia uwagi nowych konsumentów.

 3. Ariana pisze:

  Dzisiaj właśnie odkryłem ten blog gdzie mogę przeczytać informacje na temat reklamy mojej firmy. Dobrze, że poruszasz tak poważny temat. Chciałem zapytać czy litery przestrzenne w mojej aptece przyczynią się do zwiększenia ich widoczności. Pytanie jest takie czy pomoże mi to przyciągnąć wzrok potencjalnych kontrahentów? Mam nadzieje, że bezzwłocznie ktoś postara mi się odpowiedzieć na te pytania, bo potrzebuje zrealizować wielką operacje promocyjną na dużą skalę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>