Co to za niemoc zespół aspergera ?

Dolegliwość jaką nazywamy zespołem Aspergera (ang. Asperger’s Syndrome – AS) jest zmienie definiowany przez znawców tematu. Jedna z teorii kwalifikuje go jako Zakłócenie ROZWOJU Obejmujące SIĘ W SPEKTRUM AUTYZMU, odmienna – jako Odrębny Wzór POZNAWCZY. Z kolejności klasyfikacje DSM-IV oraz ICD-10 przypisują AS do grupy kompletnych zakłóceń rozwojowych. Statystyki oficjalne definiują, że zespół Aspergera rzeszów dotyczy jedną na dwieście osobowości, jednakże wielu specjalistów mniema, że raczej powinno się zakładać o jednej na sto. Specyficzne cechy AS to UPOŚLEDZENIE Łączności SŁOWNEJ I POZASŁOWNEJ, AWERSJA WOBEC Metamorfoz, Przeszkody W INTERAKCJACH SPOŁECZNYCH CZY Szczególne Pragnienia Aprobujące Modłę Fiksacji (np. medycyna, technika, matematyka). Co interesujące, ZESPÓŁ ASPERGERA WYSTĘPUJE NIEMAL Jedynie U MĘŻCZYZN, kobiety z AS są unikalnością.

Dr Tony Attwood, ekspert z Australii od Aspergera, mniema, że osoba z AS ma różny zespół priorytetów niż większość ludzi, a zaspokojenie potrzeb społecznych czy emocjonalnych innych jest bardzo daleko na tej ewidencji. ASPERGEROWCY NIE UMIEJĄ Śledzić EMOCJI, zespół aspergera rzeszów BRAK JEST U NICH ŁĄCZNOŚCI MIĘDZY UCZUCIAMI I PRZEŻYCIAMI, A Mózgiem REGULUJĄCYM EMOCJONALNY KONTEKST. Osobowość z Aspergerem nie potrafi także przetłumaczyć zachowania czy emocji innych – nie poznaje pozawerbalnych wzmianek, nie umie się zachować się w określonych kontekstach. W związku z tym jednostki z AS potrafią posiadać trudności w nawiązywaniu relacji interpersonalnych, a bardziej niż do innych ludzi przywiązują się do czynności stosowanych rytualnie. Jednostki z syndromem Aspergera ogólnie nie wykazują empatii w związkach z innymi, są egocentryczne. Interesują się często wąską sferą, którą traktują niezwykle obsesyjnie, często kosztem pozostałych dziedzin, co jest szczególnie widoczne w wieku szkolnym. Posiadają tendencję do sortowania otoczenia, doceniają strukturę, nie lubią metamorfoz. Charakteryzując się często bardzo wysoką mądrością i ponadprzeciętnymi zdolnościami, jak np. niezwykłą pamięcią do dat, faktów, cyfr czy postaci. Jednostki z zespołem Aspergera zdołają zrobić karierę jako inżynierowie, naukowcy czy analitycy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komputery i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>