Dom pasywny Xella

Jako producent materiałów budowlanych do wznoszenia ścian jesteśmy świadomi zmieniających się norm prawnych, które już od 1 stycznia 2009 roku będą warunkować polskie budownictwo. Dyrektywa 2002/91/EC Parlamentu Europejskiego i Rady Europy wskazuje na malejące zasoby nieodnawialnych źródeł energii oraz konieczność zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, a co za tym idzie, potrzebę wypromowania poprawy efektywności energetycznej budynków w Unii Europejskiej, w tym także w Polsce.

Projektem Dom Pasywny Xella zwracamy uwagę na tematykę domów energooszczędnych. Na przykładzie rzeczywiście realizowanego projektu będziemy prowadzić dyskusję o zastosowanych tam rozwiązaniach, wykorzystanych technologiach budowlanych czy o poprawności wykonawstwa. W przypadku domów pasywnych i energooszczędnych te trzy tematy są ze sobą ściśle powiązane. Jakiekolwiek odstępstwa, np. w wykonawstwie, udaremnią cały trud projektanta i inwestycję w materiały budowlane. Natomiast wybór tanich, niesprawdzonych materiałów konstrukcyjnych zniweczy nasze marzenia o przyszłych niskich kosztach eksploatacji budynku. Do projektu podchodzimy poważnie i z należytą powagą. Wiemy, że w przypadku domów energooszczędnych i pasywnych materiał na ściany to nie wszystko. Tutaj liczą się także systemy ogrzewania, wymiany powietrza, rozwiązania stolarki okiennej i drzwiowej. O tym wszystkim będziemy pisać.

Do projektu Dom pasywny Xella zaprosiliśmy stałych ekspertów: Dr Ludomira Dudę oraz Dr inż. Roberta Geryło. Eksperci wniosą w ten projekt najwyższej jakości merytorykę, dotyczącą szeroko pojętego tematu budownictwa pasywnego i energooszczędnego. Oprócz tego będą dla Was komentować sam projekt Domu pasywnego Xella oraz etapy jego budowy i rozwiązania wykonawcze.
W projekcie udział wezmą także inni specjaliści: audytorzy energetyczni, architekci, projektanci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dom. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.