Fantastyczne tradycje weselne

Indie są cudownym państwem pełnym różnych odcieni barw. Na gruncie Indii występuje blisko 20 języków które uznaje się za formalne,oraz duża mieszanka różnorakich wyznań kultur. Wszystko to zaowocowało różnymi obyczajami. Niezwykle barwnie wyglądają tam wesela, i tradycje z nim związane. Każdy ślub hinduski słynie z rozmaitych konwenansów. Rytuały te mają swoje korzenie w tradycyjnej kulturze hinduskiej, w dawnych uroczystościach weselnych. Jednym z ciekawszych typów ślubów jest Maharashtrian, który można podzielić na kilka rytuałów a każdy jest wykonywany z olbrzymim hołdem i chwałą.

wesele rzeszówNiekiedy państwo młodzi widzą się pierwszy raz dopiero w dniu ślubu, albo parę dni wcześniej.
W dniu ślubu pan młody ubrany jest w złote szaty, do przyszłej małżonki najczęściej przybywa karetą, udekorowaną kwiatami. W orszaku odkryją się weselnicy wraz z orkiestrą. Po przestąpieniu progu przyszłej jest witany przez jej matkę, następnie wita się ze starszyzną by obdarować ich podarkami. Jest to wyłączna rzecz za jaką płaci pan młody, całe wesele jest finansowane przez rodzine przyszłej żony. Kapłan który w kulturze hinduskiej przewodzi ceremonię zaślubin posiada piękne określenie Bramin. Zgodnie z tradycją, ceremonia powinna odbywać się na ziemi pod drewnem konopi wskazywanym mandap. Do dnia dzisiejszego jako najistotniejszy obrzęd który przeżył i jest wykonywany to siedem kroków tzw. Sapta Padi. Podczas tej uroczystości młoda para okrąża siedem razy święty pożar przy dźwiękach mantr inkantowanych przez Bramina. Uroczystość ta łączy dwoje ludzi w związek małżeński a panna młodociana jest przeniesiona i to literalnie do nowego domu przez członków rodziny pana młodego.

wesele rzeszówJak widzimy zwyczaje które występują w Indiach dużo się różnią od naszych występujących w europie czy również w samej Polsce. W naszych realiach ślub odbywa się w świątyni w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół. Nikt wcześniej nie selekcjonuje z kim młodzi posiadają wziąć ślub. Wesele rzeszów jako impreza dla zaproszonych odbywa się najczęściej w wielkiej sali gdzie goście bawią się do wczesnego rana. Bardzo ciekawym planem na wesele jest wybór klimatycznego miejsca którym jest karczma która naprowadza nasze myśli do naszych pradziadów który w taki sposób celebrowali to zachwycające wydarzenie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Marketing i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>