materiały budowlane

Zbuduj swój dom gips jastrychowy – spoiwo powietrzne otrzymywane przez wypalenie wtemp. powyżej 800°C, a następnie drobne zmielenie, kamienia gip­sowego z dodatkiem ok. 5% wapieni. Charakteryzuje się długim czasem wiązania i wysoką wytrzymałością stwardniałego zaczynu gipsowego z dodatkiem drewna Jest bardziej odporny na działanie wody niż gips budowlany.
Zbuduj swój dom Płytki ceramiczne okładzinowe – wyrób budowlany z glin kamionkowych, kaolinowych lub innych surowców ilastych, szkliwiony lub nie, stosowany do wykładania elewacji budynków i ścian w pomieszczeniach o specjalnym przeznaczeniu (kuchnie, łazienki, pralnie itp.). Płytki ceramiczne okładzinowe elewacyjne (oznaczenie PE) są odporne na działanie czynników atmosferycznych, charakteryzują się dobrą samo zmywalnością i przyczepnością do zaprawy; wytrzymałość na zginanie wynosi co najmniej 15 MPa
Zbuduj swój dom Kamień naturalny – kamień użytkowy uzyskiwany ze złóż skalnych w kamieniołomach, kopalnia albo z głazów narzutowych, stosowań budownictwie (głównie w regionach, w których występuje) oraz do celów ka­mieniarskich.Może być: łamany (rwany), pochodzący z urobku ma sywu skalnego lub dużych głazów narzutowych, obejmujący odłamy skalne o podanej wyżej wielkości; łupany (murak) w formie bloków różnej wie kości, odspajany ze złoża, zgodnie z tzw płaszczyznami od dzielności skały, za pomocą odpowiednich narzędzi (łomy kilofy).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dom. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.