Miejsce nowych technologi w marketingu.

Marketing mobilny ma potężny potencjał. Według relacji GUS, w polskich sieciach komórkowych u schyłek 2011 było użytkujacych 50,7025 mln kart SIM.
Jak prosto zauważyc jest to znacznie więcęcej jakliczba mieszkańców Polski. Więc jedne telefon to dla wielu ludzi jest już za mało do zwykłego działania.
Telefony są dla nas sposobem na życie. Dzięki nim przewodzimy interes, bywamy w kontakcie z bliźnimi, korzystamy z internetu. Telefon jest z nami niemal przez cały dzień 7 dni w tygodniu.
Co przeto ma wspólnego nasz telefon do marketingu mobilnego? Marketing Mobilny wykorzystuje osiągalne powszechnie opcje telefonu, do promocji, sprzedaży, łączności z konsumentem poprzez
MMS (Multimedia Massage Service) SMS(Short Message Service), Bluetooth, dostęp do internetu. Wystarczy w odpowienim momencie wysłać odpowiedni przekaz do ewentualnego konsumenta.
Telefon został najszybszym przekaźnikiem wiadomości. Z uwieńczonych obserwacji wynika że przeciętny użytkownik reaguje na SMS w ciągu 30 minut, natomiast średni czas na uzyskanie reakcji na maile to od kilku do kilkunastu godzin.
Współcześnie funkcjonujemy w takich czasach gdy niemal każdy używa telefonu komórkowego nie zależnie od wieku, staruszkowie, nastolatkowie, telefon komórkoway posiada niemal każdy.
Oczywiście młodsze pololenie jest bardziej intensywnym użytkownikiem telefonów. Co do wydatków będą sie zapewne różnić w zależności od telefonisty, chociaż nie będa przewyższać poza granicę
kilku groszy za jedynego SMS bądź MMS. Marketing mobilny charakterysuje się też większym odsetkiem sprawności, mianowice 98% wiadomości przesłanych poprze telefon jest otwieranych a na około 8% jest odsyłana odpowiedź.
Należy wspominać o tym jak użytkownicy postrzegają tego typu dostawane informacji. Podstawowym czynnikiem jest zachowanie właściwej częstotliwości w dostarczaniu wiadomości połączonych z marketingiem mobilnym.
Nie należy doprowadzić do sytuacji gdy odbiorca naszych informacji czuje się dręczony przez tego rodzaju informacji. Nie zapominajmy że telefon jest traktowany przez użytkownika jako urządzenia bardzo osobiste.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Marketing i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.