Nowoczesne płyty na grunt na jakim zabawiają się dzieci

Jednym z ewidentnym i nadzwyczaj bardzo kontrolowany przez Komisję Europejską jest współczynnik bezpieczeństwa. Państwa członkowskie, jakie zaniedbują takie epizody niebezpieczeństwa są bezlitośnie egzekwowane. Dlatego dowolne państwo należące do Uni Europejskiej stara się egzekwować te zasady. Pomimo tego zdarzają się wpadki i przypadki, gdzie nie są przestrzegane nawet podstawowe zasady bezpieczeństwa europejskiego. Pewnym z nagminnych grzechów polskich budowlańców sal gimnastycznych jest niedobór wiedzy na temat bezpieczeństwa tak nazywanego – niebezpiecznym. Czy tego nie powinni kształcić na krajowych akademiach?

Polska edukacja jest podobno na nader wysokiej postawie w ziemi. Więc wymagamy od was drodzy konstruktorzy większego profesjonalizmu. Nie zapomnę w żadnym wypadku sytuacji kiedy z nowo wybudowanej halli gimnastycznej w pewnym gimnazjum, gdy po uderzeniu piłką w ścianę spadła połowa gipsu. Wszystko przeszłoby się bez większego rozgłosu jeżeli dany gips nie spadł 11 latkowi na czaszkę. Na szczęście całość zakończyło się w miarę przyzwoicie. Dziecko wyszło bez szwanku z urazu. Ale zostało pytanie jak zadbać o bezpieczeństwo dużej ilości ludzi. W pewnym sensie są obowiązkowe obserwacje i za pomocą rewizora nadzoru budowlanego ale sami pomnicie zasypane hale targów katowickich. Jakąś z istotnych przyczyn katastrof budowlanych w polsce jest nie rzetelne projektowanie. Szef projektującej halę, która się zawaliła 27 Lutego usiłował wyrządzić samobójstwo w opolskim hotelu Mercure podcinając sobie żyły. Został natomiast uchroniony, a następnie przesłuchany. Praktyczny projektant budynku nie posiadał adekwatnych upoważnień, wskutek tego projekt został sygnowany przez innego konstruktora.

Według jednego z członków ze Stowarzyszenia Architektów Krajowych takie nieprawne praktyki budownicze są w Polsce kosmopolityczne. Skutkiem tego statuty powinny być coraz bardziej kontrolowane. Jednym z występków polskich konstruktorów jest złe instalowane płyty gumowe. Płyty gumowe łagodzą oddziaływanie upadku. Dziecko upadając na glebę może zrobić sobie sporo złego. Płyta guma była egzaminowana lata temu, nie
mam mowy o króliku doświadczalnym – jest to już fachowy środek ograniczający możliwość stworzenia zagrożenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budownictwo, Dom i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>